You are here:

Можливі ускладнення

Збільшення грудей імплантами вже понад 50 років вважається найпопулярнішою косметичною процедурою у світі (1). Але не варто забувати, що це все ж є хірургічним втручанням. Тому, такі фактори, як індивідуальний стан здоров’я, перебіг медикаментозного лікування і післяопераційного догляду, стан хірургічної техніки та інші можуть викликати ускладнення.

У POLYTECH ми віримо, що пацієнт обов`язково повинен мати повний обсяг інформації. Будь-яке рішення про операцію має базуватися не лише на бажанні, але і на фактах,  адже мова йде про безпеку для життя та здоров`я.

І, хоча об`єм даних, які можна надати пацієнтам, регулюється національним законодавством, ви маєте обов`язково просити свого хірурга ділитися з вами всією інформацією про операцію та продукти, що будуть використовуватися.

Шанси на те, що ви будете незадоволені результатом будуть значно нижчими, якщо ви та ваш хірург відкрито обговорите очікування від процедури та все ретельно сплануєте. Пам’ятайте, що ймовірність виникнення ускладнень значно зростає при повторній операції через незадовільний результат.

Після операції по встановленню грудних імплантів важливо дотримуватися рекомендацій хірурга та проходити регулярні обстеження. Ви маєте негайно повідомити лікаря, якщо помітите естетичні проблеми або відчуватимете біль після операції.

Серед можливих ускладнень:

 • Капсулярна контрактура, або капсулярний фіброз.
  Це ускладнення пов`язане з матеріалом імпланту. Наприклад, текстуровані і покриті поліуретаном поверхні мають менший ризик капсулярної контрактури.
  Капсули утворюються через природну реакцію організму-господаря навколо усіх сторонніх тіл, розміщених в тканині. Така капсула натягується та деформує імплант і як наслідок, і груди. Крім того, капсула може стати дуже твердою і спричиняти біль.
 • Сероми.
  Серома може бути викликана кількома причинами: травматизацією під час або після операції, надмірною рухливістю імпланту після операції або утворенням біоплівки на його поверхні.
  Навколо імпланту накопичується серозна рідина, може призвести до набряку грудей. Можливими шляхами лікування є іммобілізація, компресія, дренування або експлантація у разі, якщо це необхідно.
 • Біль.
  Постійний біль може бути викликаний неправильним розміром або розміщенням імпланту. Надто великий розмір імплантів, капсулярна контрактура, а також подразнення через надмірний рух імплантів можуть провокувати біль як безпосередньо в області операції, так і в області грудного та плечового відділів.
 • Почервоніння шкіри та висипи.
  Це ускладнення спостерігається з різною частотою та залежить від структури поверхні імпланту (наприклад, близько 1–5% для імплантів молочної залози з поверхнею Microthane®).
  Таке почервоніння шкіри не слід плутати з інфекцією. Для нього характерне свербіння та відсутність симптомів системної інфекції. Зазвичай почервоніння спостерігається через 7-10 днів після імплантації і може тривати від 2 до 3 тижнів. В цей час лікарем можуть призначатися стероїди.
 • Деформація стінки грудної клітини.
  Може виникнути через тиск, який чинить на неї імплант.
 • Кальцифікація.
  Навколо імпланта відкладаються солі кальцію у вигляді твердих грудок під шкірою. При великих розмірах вони можуть стати помітні.

Ускладнення, пов’язані безпосередньо з операцією:

 • Інфекції
  Інфекції, пов’язані з імплантами грудей дуже рідкісні та складають 0,114% (4). Інфекції, що виникають після операції, слід негайно лікувати. У цьому випадку можливе застосування антибіотиків, дренування або навіть експлантація, через те, що не всі інфекції можливо лікувати, доки імплант залишається у тілі.
 • Синдром «токсичного шоку»
  Може виникати через встановленням імплантів грудей та трапляється в надзвичайно рідко.
 • Запалення або подразнення
  Це реакції організму на інфекцію або травму, що проявляються почервонінням, набряком, болем.
 • Гематоми
  Зазвичай їх називають синцями. В основному вони викликані травмами судин під час операції і кращою їх профілактикою є ретельний гемостаз під час заходу.
  Гематоми можуть виникати разом з інфекціями, збільшуючи ризик капсулярного фіброзу. Тому їх слід намагатися уникати та негайно лікувати. Великі післяопераційні гематоми можуть, якщо не їх лікувати, провокувати екструзію або зміщення імплантів, а гематоми, що довго не розсмоктуються, можуть навіть стати показанням для негайної експлантації.
 • Десенсибілізація або гіперсенсибілізація
  Зміни чутливості можуть з’являтися при пері- або трансареолярному розрізі і бути тимчасовими або постійними, розповсюджуючись на всю область молочної залози або лише на частину.
 • Некрози шкіри та екструзії імплантів
  Некроз шкіри — це передчасна смерть тканини, а екструзія — витіснення імпланту через шкіру.
  Вони можуть виникати через надмірне напруження шкіри, що оточує імплант (наприклад, надто великий розмір імпланту або розтягнення тканини за допомогою грудного експандера), або через перервану або зменшену васкуляризацію шкіри (викликану травмуванням тканини під час хірургічного втручання). Лікування стероїдами також може спровокувати некрози. Курці є пацієнтами з високим ризиком, оскільки циркуляція крові в шкірі може бути порушена.
 • Повільне загоєння ран
  Час загоєння відрізняється в кожному конкретному випадку та залежить від типу операції та розміщення розрізу. У деяких пацієнтів, особливо у курців, процес загоєння рани може значно затягнутись. Тривале загоєння збільшує ризик інфекції, екструзії та / або некрозу.
 • Атрофія тканини молочної залози
  Шкіра, що покриває імплант, може витончитись через надмірне натягування. Це може стати показанням для повторної операції.

Небажані естетичні результати:

 • Видимість імпланту
  Може виникати, якщо використані занадто великі імпланти, вони були розміщені перед м’язами та мали недостатнє покриття тканиною. Незадоволення формою та розміром можна звести до мінімуму при ретельному плануванні операції, але і його не можна виключити. В цьому випадку призначається ревізійна операція, але вона несе нові ризики.
 • Асиметрія
  Груди виглядають неоднаковими за розміром, формою та/ або положенням. Цілком можливо, що передопераційна асиметрія не змогла бути повністю виправлена за допомогою імплантів.
 • Птоз
  Зниження тонусу тканини молочної залози через тяжкість грудей, вагітність, втрату ваги та старіння.
 • Зморщення
  Видимі зморшки можуть бути викликані надмірною кишенею або неправильним розташуванням імпланту.
 • Зміщення
  Може бути пов’язане з неправильно підібраним розміром або неправильним розміщенням імпланту.
 • Кальцифікація
  Cолі кальцію, що відклалися під шкірою, можуть стати помітні.

Ускладнення, пов’язані безпосередньо з імплантами:

 • Розриви імплантів
  Пошкодження імпланту найчастіше виникають під час операції (наприклад, через надто малі розрізи, хірургічними інструментами), після операції ( у випадку проколів, біопсій тощо) або через втому матеріалу. Після розриву імпланту консистенція силіконового гелю запобігає дифузії, однак немає гарантії, що і гель залишиться єдиним цілим.
  Є показаннями для негайної експлантації та заміни.
 • Проникнення силікону
  Всі сучасні грудні імпланти мають спеціальні бар’єрні шари, проте проходження низькомолекулярних силіконових компонентів через оболонку імпланту не можна повністю виключити.
  Зазвичай невелика кількість гелю залишається в тканинній капсулі, яка фізіологічно зростає навколо імпланту.
  Гранульоми невідомого походження є показанням до біопсії або експлантації.
 • Набряк пахвових лімфатичних вузлів

Системні захворювання та рак:

 • Аутоімунні та сполучнотканинні захворювання
  Зв’язок між цими захворюваннями та грудними імплантами обговорюється ще з 1980-х років. Однак, на сьогоднішній день немає жодних доказів щодо того, що грудні імпланти можуть викликати подібні захворювання.
 • Ризики виникнення раку
  Епідеміологічні дослідження, проведені серед жінок, що мають імпланти, показують, що ризик раку молочної залози для них не вищий порівняно з іншими контрольними групами.
 • Анапластична крупноклітинна лімфома (АККЛ)
  АККЛ в даний час класифікується як рідкісна форма неходжкінської лімфоми (НГЛ). Як правило, вона є пізньої стадією сероми, що містить атипові клітини.
  Деякі дослідження показали можливий зв’язок між імплантами грудей і розвитком АККЛ. Це означає, що жінки з імплантами можуть мати підвищений ризик розвитку АККЛ.
 • Відповідальний хірург повинен обов’язково проінформувати пацієнта про можливий ризик АККЛ і порадити проконсультуватися зі своїм терапевтом, якщо сероми або такі симптоми, як набряк і біль в області імпланту, тривають після операції більше року.
  Рекомендації NCCN (Національна мережа комплексного дослідження раку, США) були схвалені щодо АККЛ, асоційованої з грудними імплантами: вони вказують, як діагностувати та лікувати хворобу. Рання діагностика та своєчасне лікування призводять до позитивного прогнозу.

Грудне вигодовування

 • Грудні імпланти та немовлята
  Наразі не існує жодних доказів того, що грудні імпланти можуть завдати шкоди здоров’ю дітей.
 • Порушення грудного вигодовування
  Будь яка операція на грудях може вплинути на можливість грудного вигодовування. Обов’язково обговоріть це питання з вашим хірургом.

Експандери

 • Дефляція грудних експандерів
  Якщо рекомендований 6-місячний період імплантації перевищено, оболонка розширювача може згортатися, що призведе до дефляції експандера.
 • Переповнення експандерів
  Переповнення експандера може призвести до ішемії та інших ускладнень (некрозу, екструзії). Об’єм, на який заповнюється експандер, повинний бути адаптований до індивідуального стану пацієнта.
 • Проникнення фізіологічного розчину
  Силіконові еластомери проникні для газу, пари та сольового розчину. Проникнення фізіологічного розчину через оболонку експандера може призвести до втрати рідини і зменшення обсягу.

Джерела

1. ISAPS 2017 Global Statistics:

https://www.isaps.org/wp-content/uploads/2018/10/2017-Global-Survey-Press-Release-Demand-for-Cosmetic-Surgery-Procedures-Around-The-World-Continues-To-Skyrocket_2_RW.pdf

2. Handel, N., “Long-Term Safety and Efficacy of Polyurethane Foam-Covered Breast Implants”, Aesthetic Surgery Journal, Volume 26, Issue 3, 1 May 2006, Pages 265–274.

3. Pompei, S., et al., “Polyurethane Implants in 2-Stage Breast Reconstruction: 9-Year Clinical Experience”, Aesthetic Surgery Journal, Volume 37, Issue 2, 1 February 2017, Pages 171-176, doi.org/10.1093/asj/sjw183

4. Brand, K.G., “Infection of mammary prostheses: a survey and the question of prevention”, Annals of Plastic Surgery, 30 April, 1993, pp. 289-295.

  Чекаємо на ваш відгук

  Якщо у Вас виникли питання щодо наших продуктів і послуг, зв'яжіться з нами та дізнайтеся більше.







  [recaptcha]